Gud älskar Skåne

Under maj kommer Nya Centrumkyrkan flytta från Portvägen. Vi kommer hitta andra lösningar för våra gudstjänster framöver. Håll ögonen öppna!


Vi är så glada för alla goda krafter i Höör. Vi tror att Gud älskar platsen där vi bor och vi vill, tillsammans med andra, vara Jesu händer och fötter här. I vår församling har under åren många människor från både när och fjärran funnit kraft i livet och en personlig relation med Gud. Oavsett vem du är är du varmt välkommen till Nya Centrumkyrkan! Söndagar kl 11 Gudstjänst. Vi är en familjär gemenskap. Du får komma som du är. Vi sjunger tillsammans och lyssnar till en uppmuntrande predikan. Efter gudstjänsten bjuds det på fika. Det finns alltid tid för dig som behöver ett samtal eller kanske förbön. Du är så välkommen!

Öppen kyrka. På tisdagar är kyrkan öppen från kl 18 med mat och gemenskap. Alla välkomna!

Bön och lovsång. Det finns kraft i att få vända sitt hjärta till Gud. Under hösten kommer vi träffas på tisdag kl 19 för lovsång och bön. (Ofta ses vi även på torsdagar även om det är lite mer flexibelt).

Välkommen till Nya Centrumkyrkan!
Portvägen 5 i Höör